Balandžio mėnesio sąskaitos didesnės nei pernai

 Šių metų balandžio mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra Jonavoje siekė +6,1 0C šilumos ir buvo panaši lyginant su 2020 metų balandžio mėnesiu, kuomet siekė +6,9 0C šilumos.

Praėjusiais metais šildymo sezonas baigtas balandžio 28 dieną, šiemet šildymo sezonas baigtas rekordiškai vėlai – gegužės 6 d.

2021 m. balandžio mėnesį gyventojams buvo  patiekta 8 907 MWh šilumos, ir tai yra 3 % daugiau nei  2020 m. balandžio mėn. (8 617 MWh).

Šilumos kaina gyventojams š. m. balandžio mėn. -  5,54 ct/kWh. (2020 m. balandžio mėn. 4,82 ct/kWh, t. y. 14,9 % didesnė kaina).

Užsitęsęs šildymo sezonas ir pabrangusi šilumos kaina, lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, turėjo įtakos gyventojų sąskaitoms už šildymą, kurios šį balandį vidutiniškai 16 proc. didesnės.

Vidutinis mokėjimas už šilumą 1 m² ploto šildymui  sudaro - 0,44 Eur, pernai - 0,38 Eur.

Šildymo sąskaitos kiekviename pastate labai skiriasi priklausomai nuo jo tipo ir būklės.

 Tipiniuose senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 0,62 Eur. Dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas šių metų kovą vidutiniškai kainuos apie 31 eurą. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 560 kWh (11,2 kWh/vienam kv. m.) šilumos.

Prieš metus tokiam butui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 467 kWh (9,3 kWh/1 kv. m.), o vidutinės sąskaitos už šilumą siekė apie 22,5 eurus.

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 0,41 Eur. Dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas šių metų kovą vidutiniškai kainuos apie 20,5 eurų. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 370 kWh  (7,4 kWh/1 kv. m.).

Prieš metus tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 322 kWh (6,4 kWh/1 kv. m.), o vidutinės sąskaitos už šilumą siekė apie 15,5 eurų.

Pažymėtina, kad baigiantis šildymo sezonui, kai dienos saulėtos ir šiltos, o naktimis orai atšąla, didelę įtaką turi ne tik šilumos kaina ir oro sąlygos, bet ir kiekvieno daugiabučio šilumos punkto modernizavimo lygis.

Neatnaujintuose daugiabučių namų šilumos punktuose šilumos tiekimas į butus yra reguliuojamas rankiniu būdu, pasukant sklendes. Tokiame punkte, keičiantis oro temperatūrai, reikia prisukti arba atsukti sklendę, ypač, kai lauke dieną būna šilta, o naktį – vėsu. Namuose su rankiniu reguliavimu, patalpos šildomos netolygiai. Įdiegus automatizuotą šilumos punktą ir įrengus temperatūros daviklius, šilumą reguliuoja automatika. Galima parinkti racionalų šiluminės energijos režimą ir reguliuoti šildymo parametrus pagal nustatytas patalpų ir faktines aplinkos temperatūras. Įrengus automatizuotą šilumos punktą,  butai nebus perkaitinami arba nekomfortiškai vėsūs, o sąskaitos už šildymą – mažesnės.

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama:

https://www.jonavosst.lt/straipsniai/silumos-suvartojimo-analize