Lyginant su praėjusiu, šį šildymo sezoną kainos mažės

Patvirtinta 2023 m. spalio mėnesio šilumos kaina centralizuotai besišildantiems Jonavos miesto ir rajono šilumos vartotojams 32,73 proc. mažesnė nei buvo tuo pačiu metu praėjusiais metais. Jonavos raj. savivaldybės gyventojams kilovatvalandė šiluminės energijos šių metų spalį kainuos 7,75 cento už kWh, kai pernai spalį kainavo 11,52 ct už kWh (be PVM). Kiek mokėsime už spalio mėnesio šildymą  priklausys ne tik nuo kilovatvalandės kainos, bet ir nuo kada bus įjungtas šildymas namuose.

Įvertinus prognozuojamas kuro technologijai kainas, šių metų lapkričio mėnesį šilumos kaina vartotojams, lyginant su spalio mėn., tikėtina, mažės dar beveik 2 proc. ir, lyginant su 2022 metų lapkričio mėnesiu bus apie 38 proc. mažesnė. Vidutinio apie 60 kv. metrų ploto buto šildymo sąskaita, lyginant su praėjusių metų lapkričio mėnesiu, vidutiniškai turėtų mažėti apie  20 eurų, jei išliks panašios metrologinės oro sąlygos, kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu, t. y.  apie 0 laipsnių.

Prognozuojama, kad gruodžio mėnesį šilumos kaina išsilaikys panašiame lygyje. Lyginant su praėjusių metų gruodžio mėnesiu, šiluma turėtų būti trečdaliu pigesnė. Vidutinio apie 60 kv. metrų ploto buto šildymo sąskaita gruodžio mėn., lyginant su praėjusių metų gruodžio mėnesiu, vidutiniškai  turėtų mažėti apie 30 eurų, jei išliks tokios pat metrologinės oro sąlygos, kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu, t. y. vidutinė mėnesio lauko oro temperatūra  buvo 2,3 0C šalčio.

Galutinė šilumos kaina vartotojui kas mėnesį keičiasi dėl kuro kainų. Šalies mastu per metus žaliavinė mediena pigo maždaug 50 proc., bendrovės biokuro, naudojamo šilumos gamybai, kaina per metus mažėjo 49,77 proc., o gamtinių dujų žaliava pigo 3,5 karto. Tikėtina, kad tokios šilumos kainos nusistovės ilgesniam laikui. Mūsų šilumos kainos struktūroje gamtinės dujos sudaro apie 19%, o likusi dalis biokuras. Tai leidžia išvengti didelių šilumos kainos šuolių sezono metu.

Primename, kad šiam šildymo sezonui iki 2024 m. balandžio mėnesio pabaigos tiek šildymui, tiek karštam vandeniui galios nulinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas.

Sąskaitos už būsto šildymą dydis priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo suvartojamos šilumos kiekio, kuriam galime daryti įtaką. Šilumos suvartojimas pastatuose priklauso nuo patalpų ir lauko oro temperatūros, nuo tų pastatų sandarumo ir jų inžinerinių sistemų techninės būklės. Pastatų renovacija, apšiltinant sienas, atnaujinant šildymo sistemas, pasenusius rankiniu būdu valdomus šilumos mazgus keičiant automatizuotais – yra tos priemonės, kurias įdiegus, ne tik gyvensime šilčiau, bet ir mažiau suvartosime šilumos bei mažiau už ją mokėsime.

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ informacija. 2023-10-10