Apibendrinti duomenys apie gruodžio mėnesio sąskaitas

Šaltas gruodis bei išaugusios šilumos kainos pabrangino gyventojų sąskaitas už šildymą vidutiniškai 1,5 karto lyginant su pernai  tuo pačiu laikotarpiu.

2022 m. gruodžio mėnesio vienos kilovatvalandės kaina gyventojams - 12,09 centų,  tai yra  1,74 karto brangiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (2021 m. gruodžio mėn. 1 kilovatvalandės kaina   – 6,93 cento).

Vienas kubas karšto vandens šių metų gruodį kainavo - 8,22 euro, kai pernai tuo pačiu metu kainavo - 5,76 euro.

Gruodžio mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra Jonavoje siekė -2,3 0C šalčio, pernai tuo pačiu laikotarpiu  -3,10C šalčio.

Vidutinis mokėjimas už gruodžio mėnesio 1 m² ploto šildymą - 1,81 Eur, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo 1,18 Eur.

Atkreipiame dėmesį, kad sąskaitose yra pateikiamas ne tik mokestis už buto šildymą, bet ir už karšto vandens suvartojimą, kuris taip pat turi ženklią įtaką sąskaitos dydžiui. Mokestį už buto šildymą mažina ir taikoma PVM kompensacija, kuri sąskaitoje išskirta atskira eilute.

Sąskaitos dydžiui įtakos turi ne tik šilumos kaina, bet ir konkretaus pastato tipas ir būklė.

Būsto energetinis efektyvumas yra itin svarbus, renovuoti, modernizuotas šildymo sistemas turintys namai šilumos energijos sunaudoja mažiau nei senos statybos namai. Renovuotų namų gyventojų sąskaitos už šildymą  vidutiniškai 40 proc. mažesnės, nei nerenovuotų. Sąskaitos už šildymą dydis priklauso ir nuo gyventojų šilumos vartojimo įpročių.

Tipiniuose senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 2,48 Eur. Dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas šių metų gruodį vidutiniškai kainuoja apie 124 eurų. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 1025 kWh  (20,5 kWh/1 kv. m.).

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 1,50 Eur. Dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuoja apie 75 eurus. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 620 kWh  (12,4 kWh/1 kv. m.).

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama: https://www.jonavosst.lt/straipsniai/silumos-suvartojimo-analize