VASARIO MĖNESIO ŠILUMOS SĄSKAITOS KIEK MAŽESNĖS NEI SAUSĮ

Šių metų vasario mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra Jonavoje buvo 0 laipsnių. Lyginant su sausio mėn. (+0,9 0C) buvo kiek šalčiau, tačiau dėl trumpesnio mėnesio dienų skaičiaus ir atpigusios šilumos kainos, vartotojus pasieks mažesnės sąskaitos.

Vasario mėnesio vienos kilovatvalandės kaina gyventojams – 9,26 centai. Tai  yra 15 proc. mažesnė nei sausio mėn. (10,88 cento).

Vidutinis mokėjimas už vasario mėnesio 1 m² ploto šildymą - 1,13 Eur, kai sausio  mėnesį buvo 1,20 Eur.

Vienas kubas karšto vandens kainuoja – 6,73 euro, kai sausį kainavo – 7,58 euro.

Daugiausiai šilumos vartojo butai senuose, prastos būklės, neapšiltintuose daugiabučiuose, kur vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 1,62 Eur. Tokio dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuoja apie 81 eurą, butas vidutiniškai suvartojo apie 875 kWh (17,5 kWh/1 kv. m).

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose vidutinis mokėjimas už 1 m² ploto šildymą – 0,94 Eur. Čia mokėjimai už šilumą mažiausi, dviejų kambarių 50 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuoja apie 47 eurus, toks butas vidutiniškai suvartojo apie 507 kWh  (10,1 kWh/1 kv. m.).

Pateikti skaičiai yra tik vidutiniai, faktinėms šildymo sąskaitoms didelę įtaką turi ne tik šilumos kaina, bet ir energetinė pastato kokybė. Šilumos suvartojimas vienam kvadratui ploto apšildyti skirtinguose namuose skiriasi iki 4 kartų. Tai priklauso nuo pastato dydžio, aukščio, sienų ir langų kokybės, stogo ir rūsio būklės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, šilumos punkto automatizavimo lygis.

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama žemiau:

 

 

Priedai